0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Fildişi Sahili Vizesi
Fildişi Sahili Cumhuriyeti Devleti ile T.C devleti araında geçerli olan bir vize muafiyeti anlaşması bulunmaktadır. Fildişi sahili vize işlemlerinde bulunacak olan TC pasaport kategorilerinin tümü Fildişi Sahili vize işlemlerinde bulunmaları zorunludur. 
 
Konsolosluk, Fildişi Sahili vize başvurularını turistik vize ya da ticari vize olarak iki şekilde kabul etmektedir. Fildişi Sahili vize işlemleri maksimum 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.
 
Fildişi Sahili vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak vize kategorisine göre değişkenlik göstermezken; Fildişi ticari vize başvurularında Fildişi Sahili’nde ticari işbirliği yapılan şirket tarafından hazırlanmış ticari davetiye sunulması mecburidir. Fildişi Sahili vizesi başvuru formunun eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulması ve imzalanması önemlidir.
 
Fildişi Sahili vize işlemleri için pasaportun geçerlilik süresinin vizeye başvurulan tarihten ileriye doğru en az 3 ay geçerli olmasına dikkat edilmelidir.
 
Fildişi Sahili’ne seyahat gerçekleştirecek kişilerin, Hudutlar ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden Sarı Humma ve Hepatit A ve B aşılarını tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıca Tifo, Menenjit, Sıtma, Kolera ve Veba hastalıklarına karşı önlem alınmakta da fayda vardır.     
 
Fildişi Sahili vize işlemleri konusunda Vize Merkezi Fildişi Sahili vize departmanı, seyahat ihtiyaçlarınıza uygun vize başvurusunu sizin adınıza yaparak, sıkıntılı vize prosedürünü aşmanızı sağlayacaktır. Fildişi sahili vize danışmanı, vize başvuru dosyasını hazırlayarak, sorunsuz bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirir. Bu süre zarfında Fildişi Sahili seyahatinizin detaylarını planlamak için size zaman kalacaktır.