0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Vietnam Vizesi
Vietnam seyahati için ziyaretiniz öncesi Vietnam vizesi almanız gereklidir. T.C. vatandaşlarının Ankara Vietnam Büyükelçiliği uzun süreli vize başvurularını şahsen kabul ederken, kısa süreli Vietnam ziyaret vize başvuruları Konsolosluğun yetkilendirdiği acenteler tarafından yapılmaktadır.
 
Vietnam ile Türkiye arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Vietnam’a yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Vietnam Konsolosluğu vize başvurularını Vietnam Turistik Vize ve ya Vietnam Ticari Vize olarak kabul etmektedir.
 
Vietnam vize başvurusu öncesinde pasaportun geçerlilik süresinin başvurulan tarihten ileriye doğru en az 1 yıl geçerlilik süresi olmasına özen gösterilmesi tavsiye olunur. Vizeden muaf olmanız halinde dahi, Vietnam Konsolosluğu ziyaret süresinin bitim tarihinden itibaren pasaportlarda 6 ay geçerlilik süresi aramaktadır.
 
Vietnam vize başvuru işlemleri esnasında Vietnam Konsolosluğu’nun belirlediği Vietnam vizesi için gerekli evrakların arasında bir davet mektubunu ibraz etmeleri talep edilmektedir. Vietnam Konsolosluğu Vietnam vize başvuru işlemlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi halinde vize işlemlerini maksimum 10 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır.
 
Siteden, ziyaret amacına uygun vize kategorisinde Vietnam vizesi için gerekli evraklar listesine ulaşabilir. Öne sürülen bir sürü bürokratik uğraşıdan uzak Vietnam vizesine başvurabilirsiniz.  Bir telefonla, Vietnam vize başvurunuz için Vize Alım Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Vize Alım Merkezi Vietnam vize danışmanı size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.
 
Kolay ve sorunsuz bir şekilde Vietnam vizesi alabilmek için Vize Alım Merkezi Vietnam vize işlemleri departmanı daima size en yakın olandır.