0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Özbekistan Vizesi
Özbekistan’a seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşlarının, ülkeye seyahat öncesinde Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’nden ya da Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Özbekistan vize almaları zorunludur.
 
Özbekistan vizesi kalktı mı? sorusuna yanıt olarak hizmet (gri), hususi(yeşil) ve umumi(bordo) pasaport sahipleri için Özbekistan vizesi kalkmamıştır. Ama Özbekistan ile Türkiye arasındaki vize anlaşmasına göre diplomatik (siyah) pasaport hamillerine 90 günlük vizesiz Özbekistan’a giriş yapma hakkı vardır.
 
Özbekistan vize başvurusu yapılmadan önce tüm pasaport sahiplerinin pasaport geçerlilik süresinin Özbekistan vizesine başvurulan tarihten ileriye doğru en az 3 ay olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Özbekistan Konsolosluğu 10 yıldan eski pasaportla yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Özbekistan vizesine başvuru gerçekleştirmeden önce Özbekistan Dışişleri Bakanlığı’ndan teleks numarası alınması zorunludur. Bu teleks numarası ile yapılacak başvurular ancak kabul edilmektedir. Tam evrak dosyası ile yapılan Özbekistan vize başvuruları 10-12 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.
 
Seyahat amacınıza uygun vize kategorilerinden Özbekistan Ticari Vize, Özbekistan Turistik Vize ya da Özbekistan Aile/Akraba Ziyareti Vizesinden biri için başvuru yapabilmeniz için Özbekistan vizesi gerekli evraklar listesine sitemizden ulaşabilirsiniz. Özbekistan vizesi nasıl alınır, telex numarası nasıl alınır gibi sorularınıza yanıt bulabilmek için Vize Alım Merkezi Özbekistan vize danışmanlarımıza 212 216 04 98 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.