0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Slovenya Vizesi
Slovenya ülkesine vize başvuruları Ankara’daki Slovenya Büyükelçiliği'ne kabul edilmektedir.  İstanbul'dan yapılacak Slovenya vizesi başvuruları için Macaristan Başkonsolosluğu ile temasa geçilmelidir.  Slovenya vize başvurusu için Slovenya Konsolosluğu ile koordineli çalışan vize işlem merkezleri aracılığı ile vize başvurusu yapabilirsiniz. 
 
Slovenya 21 Aralık 2007 tarihi itibariyle Schengen Sistemine dahil olmuştur.  Schengen bölgesi ülkelerine dahil Slovenya ülkesine seyahat etmeyi planlayanların 10 yıldan daha eski pasaportla yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Slovenya vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportunuzun bu ülkeye olan seyahatinizden sonra en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Slovenya seyahati öncesi Slovenya vize işlemlerine yenilenmiş bir pasaportla başlanması her zaman yarar sağlayacaktır. Eski pasaportlar ile Slovenya vize başvurusunda bulunulması halinde ise pasaportun en az 2 boş sayfası olması önemlidir.
 
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Slovenya ülkelerine yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri ise vizeye tabidir. Slovenya Konsolosluğu’na vize başvuruları Slovenya Turistik Vizesi, Slovenya Ticari Vizesi, Slovenya Aile-Akraba-Arkadaş Ziyareti Vizesi ve Slovenya Öğrenci Vizesi kategorilerinden biri olarak yapılmaktadır.
 
Slovenya vize başvuru işlemleri için, yeteri kadar zamanınız yoksa ya da vize bürokrasisini yaşamak istemiyorsanız Vize Alım Merkezi’nin Slovenya vize işlemleri departmanı bu sıkıntıyı üzerinizden almaya taliptir. Vize Alım Merkezi Slovenya vize işlemleri departmanı ihtiyacınız olan Slovenya Schengen vize kategorisini sizler için en doğru şekilde seçerek, başvuru dosyanızı ideal şekilde hazırlayarak, seyahat planlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.