0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Slovakya Vizesi
Slovakya Avrupa Birliği’ne katıldığı 2004 yılından bu yana vize konusunda değişiklik yaparak schengen adı verilen vize uygulamasına geçmiştir. Bu Slovakya vizesinin çok girişli olması schengen vizesi geçerli olan Avrupa Birliği ülkelerini gezme imkânı sağlamaktadır. Slovakya vize başvuruları İstanbul Slovakya Başkonsolosluğu‘na ya da Ankara Slovakya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.
 
Slovakya ülkesine yapacağınız ziyaretin amacına göre Slovakya Turistik Vize,  Slovakya Ticari Vize ve Slovakya Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vize başvurularından biri ile işlemde bulunabilirsiniz.
 
Resmi pasaport hamili vatandaşlarımız, Slovakya’ya yapacakları 3 aya kadar ikamet süreli turistik seyahatlerinde vize muafiyetine sahiptirler. Umuma mahsus pasaport hamili T.C. vatandaşlarının Slovakya’ya seyahatlerinde Slovakya Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Slovakya’nın benimsediği vize rejimine göre umuma mahsus pasaport hamili yabancılara verilen kısa süreli vizenin toplam süresinin 6 ayda 90 günü geçmemesi öngörülmektedir.
 
Slovakya vize işlemleri için ihtiyacınız olan gerekli evrak listesine ve Slovakya vize başvuru formuna sitemizden ulaşabilirsiniz.
 
Vize prosedürünün uzun ve zahmetli süreciyle uğraşmak istemiyorsanız, Vize Alım Merkezi’nin Slovakya vize işlemleri departmanı profesyonel yaklaşımı ile ziyaret önceliklerinize uygun şekilde başvurunuzu yapacaktır. Slovakya vize başvuru dosyanızı titizlikle hazırlayarak, vize işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.