0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Lüksemburg Vizesi
Lüksemburg vize başvurusu, Schengen vize prosedürlerine bağlı olarak Ankara Lüksemburg Büyük Dukalığı Büyükelçiliği’ne aracılık eden yetkili vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.
 
Lüksemburg'a ziyaret eden T.C. vatandaşlarından Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Lüksemburg'a giriş yaparken Lüksemburg vizesine ihtiyaçları olacaktır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Lüksemburg ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.
 
Lüksemburg vize başvurusunun olabildiğince erken (en az 1 ay) bir tarihte yapılması, vizenin gecikme riskini ortadan kaldıracaktır. Çalışma ve öğrenim amaçlı vize başvurularında vize işleminin sonuçlanması 2-3 ay gibi bir zaman sürebilir. Vize başvurusunda pasaportun geçerlilik süresinin başvurulan tarihten ileriye doğru 3 ay olmasına özen gösterilmesi tavsiye olunur. Ayrıca, vizeden muaf olan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri içinde pasaportlarında 3 ay geçerlilik süresi şartı aranmaktadır. 
 
Lüksemburg’a vize başvuru sürecinde pasaport kadar önemli olan Lüksemburg Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulması, Lüksemburg Konsolosluğu'nun vizeye onay verme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa, ‘ziyaret amacının' net bir şekilde belirtilmesi ve ziyaret sebebine uygun vize kategorisinde başvuru işlemlerinin yürütülmesi önemlidir.  Seyahat amacına göre Lüksemburg Turistik Vize, Lüksemburg Ticari Vize, Lüksemburg Aile/Arkadaş Ziyareti Vize kategorileriyle ilgili Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar listesine siteden ulaşabilirsiniz.
 
Kolay ve sorunsuz bir şekilde Lüksemburg  vizesi alabilmek için Vize Alım Merkezi Lüksemburg  Vize İşlemleri departmanıyla  irtibata geçebilirsiniz.