0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Lihtenştayn Vizesi
Lihtenştayn’a seyahat edecek T.C.  vatandaşları vize başvurusu için İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu’na müracaat etmelilerdir. Lihtenştayn bir Schengen ülkesi olması sebebiyle Schengen vize prosedürü geçerlidir.
 
Schengen Devletleri'ni ziyaret etmek isteyen bütün Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Bununla beraber, hususi, hizmet veya diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize almadan Lihtenştayn’a ziyaret gerçekleştirebilmektedir. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.
 
İsviçre Konsolosluğu kısa süreli Lihtenştayn Schengen vize başvurusunu direkt olarak Konsolosluğa yapılmasını kabul etmezken İsviçre vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılan vize başvurularını kabul etmektedir.
 
Lihtenştayn vize işlemleri için gereken evraklar listesine sitemizden ulaşabilirsiniz. 
 
Kolay ve sorunsuz bir şekilde  vize alabilmek için Vize Alım Merkezi Lihtenştayn vize departmanı vize işlemlerinin onca zahmetini üstünüzden almaya hazırdır. Lihtenştayn vizesi için gerekli evraklar kuruma ulaştırıldığında müşteri temsilcisi sizin adınıza başvuruyu gerçekleştirmekten memnuniyet duyacaktır.