0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Letonya Vizesi
Letonya ülkesine vize almak isteyen T.C. vatandaşları Ankara’da bulunan Letonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul Letonya Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapabilirler. Letonya’ya ziyaret etmek isteyen bütün T.C. vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir.
 
Bununla beraber hususi, hizmet veya diplomatik pasaport sahipleri, 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize muafiyetinden yararlanabilmektedir.  Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabidir. Letonya Konsolosluğu’na vize başvuruları Letonya Turistik Vize, Letonya Ticari Vize ve Letonya Aile-Akraba-Arkadaş Ziyareti Vize kategorilerinden biri olarak yapılmaktadır.
Letonya vize başvurusunun olabildiğince erken bir tarihte (örneğin, 1 ay öncesinden) yapılması halinde Letonya vize işlemleri esnasında doğabilecek gecikme önlenecektir.
 
Siteden, ziyaret amacına uygun vize kategorisinde Letonya vizesi için gerekli evraklar listesine ulaşabilir. Öne sürülen bir sürü bürokratik uğraşıdan uzak Letonya vizesine başvurabilirsiniz.  Bir telefonla, Letonya vize başvurunuz için Vize Alım Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Vize Alım Merkezi Letonya vize danışmanı size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.
 
Kolay ve sorunsuz bir şekilde Letonya vizesi alabilmek için Vize Alım Merkezi Letonya vize işlemleri departmanı daima size en yakın olanıdır.