0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: İzlanda Vizesi
İzlanda ziyaretini gerçekleştirebilmek için ihtiyaç olunan İzlanda vizesini alabilmek için Ankara Danimarka Büyükelçiliği ve ya İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu’na başvuru da bulunması gerekir.  İzlanda hükümetinin Danimarka Büyükelçiliği ile yapmış olduğu temsiliyet anlaşması gereğince Türkiye’de temsil etme hakkına sahiptir.
 
İzlanda Schengen üyesi ülke olması sebebiyle prosedür gereği Türkiye Cumhuriyeti diplomatik, hizmet veya hususi pasaport sahipleri için vize muafiyeti söz konusudur.  180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla İzlanda’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Umumi pasaport hamilleri İzlanda vize uygulamasına tabidir.
Danimarka Konsolosluğu, İzlanda vize başvurusunu değerlendirirken, şahsi başvuruları doğrudan kabul etmemektedir. İzlanda’ya yapılacak kısa süreli İzlanda Turistik Vize, İzlanda Ticari Vize, İzlanda Aile Ziyareti Vizesi ve İzlanda oturma izini için yetkilendirilmiş acentelerden yapabilirsiniz. 
 
İzlanda vize başvuru işlemleri için, yeteri kadar zamanınız yok ya da vize bürokrasisini yaşamayı tercih etmiyorsanız;  Vize Alım Merkezi’nin İzlanda vize işlemleri departmanı bu sıkıntıyı üzerinizden almak için hazırdır. Vize Alım Merkezi İzlanda vize işlemleri departmanı, seyahat ihtiyaçları doğrultusunda en ideal vize kategorisinde İzlanda vizesi için gerekli evraklar dosyasını hazırlayarak, zahmetsiz bir şekilde vize başvurusunu gerçekleştirecektir.  Bu sürede size de İzlanda seyahatini en iyi şekilde planlamak için vakit kalacaktır.