0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Hırvatistan Vizesi
Hırvatistan ile Türkiye arasında diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri için vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına dair anlaşma 20 Haziran 2014 tarihinde onaylanmıştır. Buna göre; diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri Hırvatistan’a seyahatlerinde 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Hırvatistan vizesinden muaftırlar.  Çok girişli geçerli Schengen vizesi bulunanlar veya Schengen ülkelerinde geçerli oturma izni sahipleri de vizeye tabi değildir. Umumi pasaport sahipleri seyahatleri öncesinde Ankara Hırvatistan Büyükelçiliği ya da İstanbul Hırvatistan Başkonsolosluğu’na Hırvatistan vize başvurusunda bulunmaları gerekir.  Hırvatistan’a seyahat eden vatandaşlarımızın pasaportlarının geçerlilik süreleri en az 6 ay olmalıdır.
 
Hırvatistan bir Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen Schengen grubu ülkesi değildir. Hırvatistan vizesi, Schengen vizesi değildir. Ama Schengen vizesi ile Hırvatistan’ a giriş yapılabilmektedir.
 
Hırvatistan vize işlemleri için gerekli evraklar konusunda siteden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.  Hırvatistan vize işlemlerinin adınıza takip edilmesi ve sonuçlanması için Vize Alım Merkezi Hırvatistan vize danışmanlarından destek alabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisinde evrak dosyasıyla yapılan Hırvatistan vize başvurunuz gerçekleşirken,  Size de Hırvatistan tur programını planlamak için zaman kalır.