0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Bangladeş Vizesi
Bangladeş vize işlemlerinde bulunacak olan kişilerin dikkatine!
 
Bangladeş seyahatinde bulunacak olan TC vatandaşlarının Bangladeş vizesi almaları zorunludur.
 
Bangladeş ile Türkiye devleti arasında bulunan vize muafiyeti anlaşması sadece TC resmi pasaport sahiplerini kapsamaktadır.
 
Yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaport sahibi kişileri 90 günü geçmeme şartıyla Bangladeş vize işlemlerinden muaftır.
 
Bangladeş kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız ülkeye olan seyahatlerinden önce Bangladeş Türkiye temsilciliklerinden vizelerini almaları önemle rica olunur.
 
Bangladeş vize başvuruları Ankara Bangladeş Büyükelçiliğine yapılırken Bangladeş Konsolosluğu vize randevu sistemi çalışmamaktadır.
 
Bangladeş Türkiye vize başvuruları hakkında karar verme yetkisi sadece Bangladeş Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü yetki alanı içerisindedir.
 
Bangladeş vize başvurularında bulunacak olan vatandaşlarımız Bangladeş vize başvurularını Ankara Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Vize Alım Merkezi’nin Bangladeş vize departmanı, ile iletişim kurarak vizelerini edinebileceklerdir.
 
Vize Alım Merkezi Bangladeş vize departmanı, sizlere Bangladeş vize başvurularınız için şahsi başvuru yapmama ve vize prosedürleri ile zaman kaybetmeme konforunu yaşatırken,  Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun Bangladeş vize başvurularınızı Vize Alım Merkezi aracılığı ile Ankara’ya gitmenize gerek kalmadan kolayca gerçekleştirebilirsiniz.