0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: İsrail Vizesi
İsrail’e seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşlarının İsrail vizesi almak için İstanbul İsrail Başkonsolosluğu ya da Ankara İsrail Başkonsolosluğu’na başvuru da bulunmaları gerekmektedir.
 
Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamili T.C. vatandaşları 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.
 
İsrail vize başvurusunda İsrail Konsolosluğu pasaportlarda geçerlilik süresini başvurulan tarihten ileriye doğru 6 ay olmasına özen göstermektedir. İsrail vizesi maksimum 10 iş günü içerisinde çıkarken;  İsrail vize işlemlerine seyahat tarihinden en az 15 iş günü önce başlanması vizenin çeşitli sebeplerden ötürü yetişmeme riskini ortadan kaldıracaktır.
 
İsrail ülkesinin resmi tatilleri ve Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Yılbaşı, milli bayramlar gibi birçok kutlama tarihlerinin Konsoloslukta yaratabileceği yoğunluk göz önünde bulundurularak vize başvurusunun erken bir tarihte yapılması yararlı olacaktır.
 
İsrail vizesi için gerekli evraklarla bir dosya hazırlanarak İsrail Konsolosluğu’na şahsen vize müracaatı yapılabilmektedir.  İsrail vize işlemleri için ihtiyacınız olan gerekli evraklar listesine ve İsrail vize başvuru formuna siteden ulaşabilirsiniz.
 
İsrail vize işlem takibi için yeteri kadar zamanınız yok ya da vize bürokrasisi ile uğraşmayı tercih etmiyorsanız;  Vize Alım Merkezi’nin İsrail vize işlemleri temsilciliği kanalıyla İsrail vizesine sahip olabilirsiniz. Vize Alım Merkezi İsrail vize işlemleri departmanı ihtiyacınız olan vize kategorisini sizler için en doğru şekilde planlayarak, başvuru dosyasını ideal şekilde hazırlayarak, seyahat planlarınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.