0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Suudi Arabistan Vizesi
Suudi Arabistan seyahatinde bulunacak olan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesi bu ülkenin vizesini almaları zorunludur. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu bulunan vatandaşlarımızın da Suudi Arabistan vizesi almaları gerecektir. Suudi Arabistan turistik vize uygulaması ise bulunmaz. 
 
Suudi Arabistan hac ve umre vizesi için başvuruda bulunmayı düşünen vatandaşlarımız ise direk olarak Suudi Arabistan Türkiye temsilcilikleri olan Suudi Arabistan büyükelçiliği Ankara ve Suudi Arabistan Başkonsolosluğu İstanbul’ a başvuru yapamayacaklardır. Suudi Arabistan hac ve umre vizesi için başvurular Diyanet İşleri Başkanlığına yahut Diyanet İşleri Başkanlığı ile beraber çalışmalar yürüten firmalara yapılmalıdır.
 
Suudi Arabistan vizesi alabilmek için ise Suudi Arabistan’dan gelecek olan davetiye yazısı vize prosedürlerinin en önemli bölümünü oluşturur. Suudi Arabistan’dan gelecek olan davetiye yazısı bir tür garantörlük olacaktır. Bu davetiye yazısı, Suudi Arabistan’da bulunan bir firma veya kişiden alınması gerekir. Davetiye yazınızın olmaması halinde ise ülkeye girişiniz mümkün değildir.
 
Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?
Suudi Arabistan vizesi iki farklı şekilde alınabilmektedir.
 
1 – Şahsi başvurularla Suudi Arabistan vizesi alma
2 -  Şahsi başvuru yapmadan Suudi Arabistan vizesi alma
 
Şahsi başvurularla Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?
Şahsi başvurularla Suudi Arabistan vizesi, Suudi Arabistan Türkiye temsilcilikleri olan Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara vize bölümü ve Suudi Arabistan Başkonsolosluğu İstanbul vize bölümüne direk olarak yapılan başvurularla alınabilecektir.
 
Şahsi başvuru yapmadan Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?
Şahsi başvuru yapmadan Suudi Arabistan vizesi, Suudi Arabistan vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilcilikler aracılığı ile alınabilecektir. Suudi Arabistan vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilcilikler vize prosedürlerinizi sizlerin yerine yürütürken, gelmenize gerek kalmadan vizenizi almanızı sağlar.
 
Vize Alım Merkezi, Suudi Arabistan vize prosedürleri üzerine olan çalışmaları ile son derece deneyimli bir kuruluştur. Vize Alım Merkezi, Arabistan vize başvuru dosyanızı ek evraklarla destekleyerek ve sonuca odaklı şekilde hazırlayarak kolayca vizenizi edinmenizi sağlar.
 
Suudi Arabistan vize prosedürleri ile uğraşmak istemiyor ve seyahatiniz öncesi zaman sıkıntısı çekiyor yaşıyorsanız Vize Alım Merkezi, ihtiyacınız olan Suudi Arabistan vizesini en hızlı şekilde almanızı sağlayacaktır. 
 
 
 
 
 
İlk Suudi Arabistan Vizesi Başvuruları İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Suudi Arabistan Konsolosluğunun turistik vize uygulaması bulunmamaktadır.
Suudi Arabistan vizesi alabilmek için Suudi Arabistan’da bulunan kişi veya kurumlardan davetiye yazısı almanız zorunludur.
50 yaşın üzerinde bulunan vatandaşlarımız için Suudi Arabistan çalışma vizesi verilmemektedir.
Suudi Arabistan vizesi maksimum 30 gün olarak verilir, geçerli bir sebebi olan kişiler için ise bu süre 90 güne kadar uzatılabilecektir. 
 
Sorunsuz ve en hızlı Suudi Arabistan vizesi için İstanbul Suudi Arabistan vize işlemleri telefon (212) 216 04 98