0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Mısır Vizesi

- Mısır vize işlemleri, TC vatandaşları için zorunlu olan bir uygulamadır. TC vatandaşlarının Mısır vize işlemlerinde bulunmaları zorunlu olurken yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaportlu kişilerin Mısır vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.   Türkiye resmi pasaport sahibi kişiler yıl içerisinde 90 günü geçmeme şartıyla Mısır vize işlemlerinde bulunmaları gerekmez.

- Mısır vize işlemleri uzun sürede sonuçlanmaktadır. Mısır vize işlemlerinde bulunacak olan vize başvuru sahibi 40 yaş üstü ise bu süre kısmen azalırken, Mısır vize işlemleri süresi, başvuru yapıldığı tarih itibariyle maksimum 21 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.
 
- Mısır vize işlemleri için vatandaşlarımızın Mısır Konsolosluğuna şahsi başvuru yapma zorunluluğu bulunmazken yine Mısır vize işlemleri için Konsolosluğun vize randevu sistemi de bulunmamaktadır.
 
- Mısır kapı vizesi uygulaması, Mısır’ın Türkiye temsilcilikleri tarafınca önerilmezken seyahat edecek olan TC vatandaşları seyahatleri önce Mısır vizelerini edinmiş olmaları seyahatlerinin aksamaması için önemlidir.
 
- Mısır vize işlemlerinizi hızlandırmak Konsolosluğa şahsi başvuru yaparak vize prosedürleri ile vakit kaybetmemek için Mısır vize işlemlerinizi Vize Alım Merkezi aracılığı ile sürdürebilir, eksik evrak ve belgelerle zaman kaybı yaşamadan seyahatiniz için en doğru Mısır vizesini kısa sürede edinebilirsiniz.