0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Kanada Vizesi

Kanada vizesi:

Kanada vizesi almak isteyen Türk vatandaşları,Kanada seyahatlerine en az 30 gün önceden Kanada vizesi başvurularını yapmalıdırlar.Tüm Türkiye ayrıca Türkmenistan ve İran vatandaşlarının Kanada vizesi başvuruları Ankara Kanada Büyük elçiliğinde işleme alınmaktadır.

Kanada Vize Alım Merkezleri, Kanada vizesi başvurularının ve Kanada vizesi ücretlerinin alınması ve başvuruların Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu tarafından sonuçlandırılmasını takiben pasaportların kapalı zarflar içerisinde başvuru sahiplerine geri teslim edilmesi gibi hizmetleri sağlamak için yetkilendirilmiştir. Kanada Vize Alım Merkezleri aynı zamanda Kanada Vize Bölümü için mülakat randevusu vermek konusunda destek sağlayabilir. Vize verilmesi veya reddedilmesi kararı tamamen Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’na aittir. Tüm Kanada vizesi başvuruları Kanada’nın göçmenlik vize kuralları ve yönergelerine uygun olarak kabul edilecektir. Kanada Vize Alım Merkezleri’nin hiçbir başvuru üzerinde herhangi bir etkisi veya yetkisi bulunmamaktadır ve değerlendirme süreciyle ilgili herhangi bir tahminde bulunması mümkün değildir.

 

Kanada vizesi türleri:

Kanada geçici oturum vizesi:

Kanada’da kısa süreli kalacaklar için, Kanada vizesi başvuru türünüz bu olmalıdır,biraz daha bu Kanada vizesi türünü açarsak aşağıdaki seyahatlerden herhangi birini gereçekleştirecek iseniz kanada geçici oturum iznine başvuru yapmalısınız.

 

Kanada Turist vizesi 

Aile ve arkadaş ziyareti dahil Kanada'nın sunduğu birçok fırsattan faydalanmak için Kanada'yı turist olarak ziyaret edin.
 

 

Kanada Çocuk veya Torun Ziyareti vizesi

Kanada vatandaşları veya Kanada’da ikamet sahiplerinin ebeveyni veya büyükbaba/büyükannesi iseniz, vizenizi yenilemeden iki yıla kadar Kanada'yı ziyaret etmek için Ebeveyn ve Büyükbaba/Büyük Anne Süper Vizesine başvurun. 
 

 

Kanada İş ziyareti vizesi

her hangi bir iş görüşmesi,yatırım fırsatlarını değerlendirmek vb gibi durumlar için Kanada'yı iş amaçlı ziyaret edin
 

 

Kanada'dan transit geçiş vizesi 
 

Kanada'ya seyahat için kanada vizesi gereken bir ülkenin vatandaşı iseniz, Kanada’da konaklamadan veya bir ziyaret gerçekleştirmeden Kanada sınırlarından geçmek için bir transit vizesine ihtiyacınız bulunmaktadır.

 

Konaklama süresini uzatmak 

Kanada vizeniz sona ermeden başvuru yapmanız gerekmektedir. Kanada'da konaklama sürenizi uzatmak bölümünü ziyaret ediniz. 
 

 

Kanada vizesine nasıl başvurulur?

 

Kanada seyahatinizin türüne göre evraklarınızı toparladıktan sonra,Kanada başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir,Kanada başvuru formunu aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz.Kanada başvuru formu nun dışında ayrıca Kanada aile formunu da doldurmanız gerekmektedir,daha sonra Kanada vize ücretini yatırdıktan sonra başvurunuzu kanada vize alım merkezlerinden yapabilirsiniz

 

Kanada başvuru formu nasıl doldurulur?

 

Kanada başvuru formu http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5257E.pdf bu linki tıkladığınızda karşınıza çıkar ,Kanada başvuru formu İngilizce bir şekilde büyük harflerle doldurulur.Kanada başvuru formu doldurulurken muhakkak iletişim kısmında ki mail adresi kutucuğuna mail adresinizi muhakkak yazınız aksi takdirde vize alım merkezlerinden Kanada vizesi başvurunuz kabul edilmeyecektir.Kanada başvuru formu doldurulurken kanada seyahati için banka hesabınızdaki tutarı Kanada dolarına çevirerek yazmalısınız.Kanada başvuru formunu doldururken uzmanlarımızdan yardım almak için 0212 216 0498 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Kanada başvuru formu dışında doldurmanız gereken diğer bir form ise kanada aile bilgileri formudur(family information) onu aşağıdaki linki tıklayarak doldurmanız gerekmektedir

 

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5645E.pdf

 

Kanada Ankara Büyükelçiliği


 

 

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Adres:Cinnah Caddesi No: 58, 06690 Çankaya, Ankara

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Telefon:

(312) 409 27 00

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Faks:

(312) 409 27 12

ankra@international.gc.ca

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Perşembe: 08:30-17.45, Cuma : 08:30-13:00

 

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu


Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

 Adres:

209 Büyükdere Cad. Tekfen Tower, 16. Kat, Levent 4, 34394 İstanbul

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

 Telefon:

(212) 385 97 00

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

 Faks:

(212) 357 10 00

ISTBL-CS@international.gc.ca

www.turkey.gc.ca

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

 Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Perşembe:09.00-12.00/14.00-17.00Cuma:09.00-12.00