0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Yunanistan Vize

Yunanistan  vizesi

 

Yunanistana seyahat gerçekleştirecek  Bordo pasaporta (umuma mahsus) sahip Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesi Yunanistan vizesi almaları zorunludur.

 

Yunanistan başvuru formu online olarak doldurulmaktadır,bu sebeden dolayı randevu ve vize başvuru formlarınızı vize alım merkezi tarafından gerçekleştirebilirsiniz

 

Gri pasaport (hizmet), Yeşil pasaport (hususi),  ve Siyah pasaport (diplomatik) sahibi kişiler ise yıl içerisin de 90 günden fazla kalmamak kaydıyla Yunanistan vize işlemlerinden muaftır.

 

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Yunanistan ve diğer avrupa ülkeleri vize başvuru işlemleri için biyometrik bilgi sistemi başlamıştır.

 

Yunanistan vizesi başvuru sahibi, başvuru esnasında hazır bulunmalı,parmak izi ve biyometrik bilgilerini ibraz etmelidir. Yunanistan vize alım  merkezlerine verilecek biyometrik bilgiler  59 ay boyunca bu ülke vizesi için yapılacak her yeni başvurular da geçerliliğini koruyacaktır. 

 

daha önce herhangi bir Schengen vizesi bulunmayan kişiler yaptıkları ilk Schengen vize müracaatlarında özel durumlar dışında uzun süreli ve çok girişli Yunanistan Schengen vizesi alamayacaktır.

 

Yunanistan vizesi işlemleri için randevu alınarak işlem yapılması zorunludur,Yunanistan vizesi özellikle mayıs ve eylül ayları içerisinde,seyahat edecekler için  en geç 21 gün öncesinden başvuru yapmalarında fayda vardır,bu dönemler içerisinde Yunan konsolosluğunun vize işlem süresi genelde 7 iş günüdür

 

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan vizesi ortalama olarak 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır

 

Yunanistan kapı vizesi yada Yunanistan ada vizesi hangi adalar için geçerlidir?

Yunanistan adalarına Türk vatandaşları kapı vizesi adı altında aldıkları vize ile yunan adalarına seyahat edebilirler,bu adalar sırası ile,Kos,Samos,Midilli ,Sakız Adası ve Rodos adasıdır

 

Yunanistan Adalarına kapı vizesi uygulaması 01.04.2015 - 31.10.2015 tarihleri arasında geçerlidir

 

Yunanistan ada vizesi nasıl alınır?

Seyahat sürenizde 5 (BEŞ) iş günü öncesinde belirtilen evrakların elimizde olması yeterli olacaktır. 

Vize ücreti 90 Euro ( Vize ücreti 0-5 yaş ücretsizdir - (2010- 2015 )  Çocuklar için de ayrı başvuru yapılmalıdır 6 -12 yaş çocuklar ücrete dahildir)

 

 

Yunanistan kapı vizesi nasıl alınır?

 Seyahat sürenizde 5 (BEŞ) iş günü öncesinde belirtilen evrakların elimizde olması yeterli olacaktır. 

Vize ücreti 90 Euro ( Vize ücreti 0-5 yaş ücretsizdir - (2010- 2015 )  Çocuklar için de ayrı başvuru yapılmalıdır 6 -12 yaş çocuklar ücrete dahildir)