0212 216 04 98
UZMAN DESTEK HATTI
Ülke: Almanya Vizesi

Almanya vizesi;

 Almanya vizesi için başvuru yapmayı düşünüyor isenizAlmanya Konsolosluğuna değilde Almanya konsolosluğunun yetki verdiği kurumlara yapmalısınız. yapılacak olan turistik Almanya vize başvurularını,başvuru merkezleri aracılığı ile yapmanız istenmektedir,  Almanya konsolosluğuna  Kısa süreli yapılacak olan Almanya vizesi başvuruları(turistik Almanya vizesi,ticari Almanya vizesi,aile ziyareti vb gibi) ancak Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş danışmanlık firmaları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Almanya Konsolosluğu, Almanya vizesi başvurularını yetki vermiş  olduğu firmalar aracılığıyla kabul eder, bu firmalar aracılığıyla, Almanya ticaret vizesi Almanya turistik vize, Almanya aile ziyareti  vizesi ve Almanya transit vizesi başvurularında bulunabilirsiniz. Uzun süreli Almanya vizesi (eğitim,oturum,vb gibi) başvurularında bulunulacak olunması halinde ise  Almanya İstanbul Konsolosluğu  veya Almanya  Ankara Büyükelçiliği’nin içerisindeki konsolosluk bölümüne yapılabiliyorsunuz

Almanya vize başvuruları ne şekilde yapılır?

Almanya vize başvurusu yapacak iseniz öncelikle Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirmiş kurumlardan vize başvuru randevusu almanız gerekmektedir. Almanya vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak, Almanya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza takip edip sonlandırabilmesi için Almanya konsolosluğunun yetki verdiği kurumlara götürebilirsiniz, Almanya  vizesi işlemleri için  hazırladığınız dosyalarla vize alım  merkezlerine 08:30 / 18:00 saatleri arasında başvurularda bulunabilirsiniz. Almanya vizesi başvurusu için Almanya’ya yapacağınız seyahatin içeriğine göre uygun olan Almanya vizesi türünü seçmelisiniz. Diyelim ki Almanya’ya turistik bir amaçla gidilmesi halinde Almanya turistik vize işlemlerinde, Almanya’ya iş, konferans ve ticari bir faaliyette bulunmak için gidilmesi halinde Almanya ticari vize işlemleri, Almanya’ya arkadaş ve akraba ziyareti için gidilmesi halinde ise Almanya ziyaretçi vizesi işlemlerinde bulunulması gerekecektir. ayrıca Almanya turist vizesi, Almanya ticari vize, Almanya aile ziyareti ve Almanya transit vize işlemlerine bulunulacak olunması halinde yine bu web sitesinin Almanya  vizesi çeşitleriyle ilgili bölümlere girerek seyahatinize uygun Almanya  vizesi için gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

 

Almanya İstanbul başkonsolosluğu görev bölgesi:aşağıdaki illeri kapsamaktadır

GÖREV BÖLGESİ
Görev Bölgesi dahilindeki illerimizde ikamet ediyorsaniz Istanbul’dan basvuru yapabilirsiniz. 
Görev Bölgesi:Türkiyenin hangi ilinde yaşıyor olursanız olun İstanbul’dan  başvuru yapabilirsiniz

 

 

Almanya Konsolosluğu, Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için gerekli evraklar Almanya seyahatinizin içeriğine göre farklılık gösterecektir. Almanya ticari vize, Almanya ziyaretçi vizesi ve Almanya turistik vize,  farklı başvuru türleri ve farklı evraklar gerektiren vizelerdir, Almanya seyahatinizin durumuna göre gerekli olan vize evraklarını vize alım merkezi sitesinin konuyla ilgili bölümünde bulabilirsiniz.

 Almanya  Vize Başvuru Formu ne şekilde doldurulur?

Almanya vize başvuru formu, Schengen ülkelerinin benzer kullandığı fakat ülkeye göre bazı farklılıkları olan vize başvurusu için hazırlanmış bir belgedir. Almanya vize başvuru formu, Almanya vizesi ne başvuru yapacaklar hakkında Almanya konsolosluğun bilgi edinmesini sağlarken eksiksiz ve doğru bir şekilde  doldurulmalıdır. Almanya vize başvuru formunu , Türkçe olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak Almanya vizesi için gerekli evrakların en üstüne  ekleyebilirisiniz. Almanya vize başvuru formu olmadan yapılacak olan Almanya vizesi başvurularını ise Almanya Konsolosluğu kabul etmeyecek ve hazırlanmış olan başvuru dosyanızı işleme dâhil etmeyecektir. Almanya vize başvuru formu , tükenmez kalemle büyük harfle ve okunaklı bir şekilde doldurarak Almanya vizesi evrakları arasında bulundurmayı unutmamalısınız.

 Almanya Vize Başvuru Formu Nereden Alabilirim?

İtalya vize başvuru formunu Almanya Konsolosluklarından, danışmanlık yapmakta olan vize alım merkezlerinden temin edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Ücretleri

Almanya vizesi ücretleri , Almanya konsolosluğu başvuru harcı olarak yapacağınız seyahatin türüne ve başvuru yapacak kişinin yaşına göre farklı ücretler almaktadır Almanya vizesi için vize alım merkezlerinden Almanya vizesi ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Almanya Konsolosluğu, Almanya Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Almanya vize işlemlerine yenilenmiş, son 10 yıl içerisinde alınmış ve Almanya seyahatinizin son eriş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olan pasaportlarla başvurularda bulunmalısınız. Bu şartlara uymayan pasaportlarla yapılan başvuru işlemlerinizi Almanya Konsoloslukları kabul etmezken, Almanya Konsoloslukları bu şekilde yapılan Almanya vizesi işlemlerinizi onaylamış olsa bile ülkeye girişiniz Almanya sınır görevlileri sorumluğunda olacaktır.

Almanya vize işlemleri için evraklar  içerisinde Almanya uçak bileti rezervasyonu,Almanya otel rezervasyonu eklemelisiniz

 Almanya vizesi için muhakkak 30.000 euro teminatlı bir seyahat sigortası bulundurmayı unutmamalısınız.

 

Almanya Konsolosluğu' nun Almanya vip, uygulaması başlatmış bulunmaktadır.